Uroczystość Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach 2020/2021 Opublikowano: 09.02.2021, Kategoria: Aktualności Autor: Cezary Skalski

ŚLUBOWANIE i PASOWANIE KLAS 1

  28 stycznia 2021r. w Naszej Szkole odbyła  się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. W pięknie udekorowanej sali baletowej, pierwszoklasistów witali: dyrektor Cezary Skalski, oraz wicedyrektorzy Danuta Pokropek i Anna Gruzielewicz. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów Społeczności Szkolnej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie na Sztandar Szkoły oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Cezarego Skalskiego. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.  Ze względu na panującą pandemię, uczniowie nie mieli jak zwykle jednej wspólnej uroczystości. Odbyła się dla każdej klasy pierwszej oddzielnie, bez udziału rodziców i gości. Mimo tego atmosfera uroczystości była bardzo podniosła, a jednocześnie miła.

W imieniu  rodziców wychowawczynie przekazywały uczniom ciekawie wydane książki pt. ”Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów” z dedykacją od autorek – Jolanty Berezowskiej i Małgorzaty Berezowskiej – „ Przekraczając szkolny próg wyruszamy w podróż, a jej celem jest obudzenie drzemiących w nas talentów”.

Pamiątkowe dyplomy wręczała uczniom pani wicedyrektor Danuta Pokropek, a pani wicedyrektor Anna Gruzielewicz  tekst hymnu narodowego, który pozostanie symboliczną pamiątka tego spotkania.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.