Sprawozdanie z wywiadu z nauczycielem przyrody oraz pracownikiem sekretariatu w klasie 4b. Opublikowano: 20.10.2020, Kategoria: Aktualności Autor: Redaktor

Sprawozdanie z wywiadu z nauczycielem przyrody oraz pracownikiem sekretariatu w klasie 4b.

W czwartek 15.10.2020 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej na godzinie wychowawczej naszą klasę odwiedziła Pani Maja – Sekretarz Naszej Szkoły, z którą mogliśmy przeprowadzić wywiad. Kolejna osobą reprezentującą oświatę była nasza wychowawczyni Pani Alicja Gruszecka. Panie chętnie odpowiadały na pytania przygotowane przez nas. Byliśmy bardzo dociekliwi. Jako pierwsza odpowiadała Pani Maja. Na pytanie „Jak długo pracuje Pani w naszej szkole i jak się tu czuje?”, Pani Maja odpowiedziała, że „pracuje kilka miesięcy i czuje się tu bardzo dobrze”. Kolejne pytania dotyczyły ulubionego koloru i ulubionego zwierzęcia. Okazuje się, że Pani Maja lubi wszystkie kolory, a ze zwierząt najbardziej lubi psy. Lubi też podróże i niespodzianki. Następnie zaczęliśmy zadawać pytania swojej wychowawczyni. Dzięki nim mogliśmy bliżej poznać Panią Alicję Gruszecką. Z wywiadu dowiedzieliśmy się, że w zawodzie nauczyciela nasza Pani pracuje już 25 lat. W czasach szkolnych nasza wychowawczyni była dobra z biologii i matematyki. Cierpliwie tłumaczyła matematykę swoim koleżankom i kolegom, którzy mieli kłopoty z tym przedmiotem. W końcu ktoś zasugerował, że skoro ma tak dużo cierpliwości i tak dobrze uczy innych, to powinna zostać nauczycielką. Początkowo Pani Alicja Gruszecka chciała pójść w ślady swojej mamy i zostać księgową, ale los zdecydował inaczej, z czego my uczniowie bardzo się cieszymy. Ulubionymi tematami z przyrody są takie, które łączą ze sobą przyrodę i matematykę. W wolnym czasie nasza Pani lubi uprawę kwiatów doniczkowych i ogrodowych, uprawiać warzywa i robić przetwory na zimę. Jej ulubiona książką i jednocześnie filmem jest „Ania z Zielonego Wzgórza”.

 Dzięki zadanym pytaniom mogliśmy bliżej poznać swoją wychowawczynię i Panią Sekretarz. To była bardzo miła i ciekawa lekcja wychowawcza.

Sprawozdanie napisał Michał Sulik, uczeń klasy 4b.