Projekt  edukacyjny dla klas 3 – „ Piękna nasza Polska cała – poznajemy regiony Polski” – prezentacje w 3A Opublikowano: 05.06.2019, Kategoria: Projekty Autor: Redaktor

Projekt  edukacyjny dla klas 3 – „ Piękna nasza Polska cała – poznajemy regiony Polski” – prezentacje w 3A

 

PODLASIE

 

Podlasie leży we wschodnio-północnej części Polski. Symbol Podlasia to rycerz i biały orzeł na czerwonym tle. Na Podlasiu leży Puszcza Białowieska, której symbolem jest żubr. Popularne potrawy w tym regionie to chłodnik litewski, kiszka ziemniaczana i kartacze. Są tam trzy parki narodowe oraz najgłębsze jezioro w Polsce, czyli Hańcza. Przez Podlasie przepływają takie rzeki jak: Narew, Biebrza, Bug i Czarna Hańcza. Jest tam dużo lasów i łąk.

Stolicą Podlasia jest Białystok.

 

Tekst – Tomek, Wojtek, Ignacy z kl.3A

Zdjęcia –Joanna Okrasa

POMORZE

 

Nasza  prezentacja dotyczyła  Pomorza. Klasa dowiedziała się ciekawych rzeczy o tym regionie-  gdzie znajduje się polska Sahara, jaka jest historia Pomorza, gdzie można spotkać foki, co turyści najchętniej jedzą nad morzem, skąd wzięły się bursztyny i do czego można je wykorzystywać. Na koniec odbyło się krótkie przedstawienie ilustrujące opowieść o Juracie, a potem quiz wiedzy o tej legendzie.

Wszystko zorganizowała drużyna: Kai, Izy i Leonki z klasy 3a.

Tekst – Kaja Mleczko 3a

Zdjęcia –Joanna Okrasa