Próbny Egzamin Ósmoklasisty Opublikowano: 28.03.2020, Kategoria: Aktualności Autor: Redaktor

Informujemy, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowa komisja egzaminacyjna przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych.

W naszej szkole  uczniowie  w wyznaczonym terminie pobierają wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów, które zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach: www.cke.gov.plwww.oke.waw.pl

 

  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 język polski
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 matematyka
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 języki obce nowożytne

 

Egzamin ma cel informacyjny i diagnostyczny dla ucznia , rodzica i nauczyciela.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

https://www.gov.pl/web/edukacja/probny-egzamin-osmoklasisty

Po pobraniu materiałów ze strony CKE lub  OKE – uczniowie rozwiązują  zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę formie.