Projekt edukacyjny w klasie 3C „ PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA – POZNAJEMY REGIONY POLSKI” Opublikowano: 04.12.2019, Kategoria: Projekty Autor: Redaktor

W listopadzie w naszej klasie odbywały się prezentacje regionów Polski. Wcześniej uczniowie podzielili się na 8 grup 3 osobowych, wybrali region Polski, o którym zdobywali informacje.

Uczniowie zaprezentowali 8 regionów Polski : Kaszuby, Podlasie, Mazury, Mazowsze, Małopolskę, Śląsk, Wielkopolskę, Pomorze. Każda z grup według własnych pomysłów przygotowywała prezentację. Najczęściej były to plakaty z informacjami, także w formie lapbooków. Uczniowie dodatkowo układali krzyżówki, rebusy, które rozwiązywali ich koledzy z klasy, prezentowali stroje regionalne, a niektóre grupy częstowały kolegów regionalnymi potrawami. Pozostali uczniowie na podstawie usłyszanych informacji tworzyli „mapy myśli”.

Tekst i zdjęcia- Joanna Okrasa