Kinderuni / projekt z jez niemieckiego Opublikowano: 09.12.2019, Kategoria: Projekty Autor: Redaktor

Dnia 4 grudnia grupa zainteresowanych uczniów z klas siódmych i ósmych pod opieka nauczycielki j. niemieckiego p. Moniki Strak udała się na warsztaty językowe do Goethe Institut w Warszawie. Na miejscu zostaliśmy przywitani przez lektora Instytutu i w sali bibliotecznej wzięliśmy udział w zajęciach wprowadzających w tematykę uniwersytetu otwartego Kinderuni. Kinderuni to projekt jezykowy dla dzieci uczących się języka niemieckiego na całym świecie. Uczniowie naszej szkoły w trakcie warsztatów otrzymali tablety, na których z pomocą prowadzącego założyli swoje konta i wzięli udział w jednym z wirtualnych wykładów. Tematyka niezwykle ciekawa i możliwość sprawdzania wiedzy po wykładzie również z wykorzystaniem nowych technologii przypadła uczniom do gustu!!
Po warsztatach wiemy już jak poruszać się po wirtualnej platformie Kinderuni oraz jak ciekawie dopasować do własnych możliwości językowych blisko 30 wykładów, które oferuje nam Kinderuni. Z pewnością będziemy cześć tych treści przemycać w trakcie zajęć języka niemieckiego oraz z uwagi, iż całość pakietu jest zupełnie „kostenlos” (czyli za darmo ) , to również mamy okazje do wykorzystania platformy z domowego komputera!
Jak wyglądały nasze warsztaty? Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji 😉