ZWIERZĘTA Z WIZYTĄ NA LEKCJI PRZYRODY Opublikowano: 23.05.2018, Kategoria: Aktualności Autor: Administrator

ZWIERZĘTA Z WIZYTĄ NA LEKCJI PRZYRODY.

Hodowla zwierząt to jedna z pasji dzieci. Dlatego na lekcję przyrody p. Alicja Gruszecka zaprosiła zwierzęta oraz ich opiekunów. Oliwia Tarkowska z klasy 6c przyniosła egzotyczną wiję – krocionoga olbrzymiego. Jest to zwierzę o niewygórowanych wymaganiach. Żyje w wierzchniej warstwie gleby odżywiając się butwiejącymi szczątkami organicznymi. Agata Wojno z klasy 4a przyniosła na lekcję przyrody koszatniczkę  „Timo”. Ten gryzoń pochodzący z Ameryki Południowej jest stosunkowo łatwy do oswojenia, towarzyski i chętny do zabawy. W klasie 4b Emilia Skibińska przyniosła żółwia wodno-lądowego „Leo”, a Bartłomiej Mickiewicz agamę brodatą „Dragona”, pochodzącą z Australii. W naturalnych warunkach żyje na pustyniach, sawannach i stepach. Bartek karmi ją drewnojadami, miętą i bazylią. Dopiero tydzień temu obudziła się z zimowego letargu. Uczniów z klasy 4b odwiedziła też „Kluska” – chomik syryjski, którego przyniosła Helena Wichert. „Kluska” ma krótki ogon i stale rosnące siekacze. Może ktoś czytając ten artykuł i oglądając galerię zdjęć „zarazi” się pasją hodowcy nietypowych zwierząt