Wycieczka do fabryki bombek Opublikowano: 04.12.2018, Kategoria: Aktualności Autor: Redaktor

W poniedziałek  3 grudnia klasy trzecie pojechały do manufaktury SZKŁO – DEKOR w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie ręcznie wykonywane są  bombki o różnych kształtach. Obejrzeliśmy cały proces powstawania bombek. Najpierw byliśmy w dmuchalni,  gdzie szklane rurki są rozgrzewane w ogniu, wdmuchiwane jest powietrze i nadawany jest bombkom  kształt dzięki różnym formom. Potem zwiedziliśmy kolejno srebrzarnię, malarnię, w której  podziwialiśmy pracę pań malujących i ozdabiających bombki. Także dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych. Każdy dostał 4 jednobarwne bombki, na których  klejem malował różne wzory i obsypywał kolorowym brokatem. To była wspaniała, twórcza zabawa!  Na koniec wycieczki odwiedziliśmy sklepik, w którym było dużo  przepięknych ozdób i każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Tekst i zdjęcia- Joanna Okrasa