Rolkowo-szachowy zawrót głowy Opublikowano: 21.12.2017, Kategoria: Aktualności, Konkursy, Projekty Autor: Administrator

18 grudnia we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach zorganizowaliśmy rodzinne spotkanie „Szachy z Mikołajem”. Było to wydarzenie finałowe projektu dofinansowanego z programu Działaj Lokalnie „Rolkowo-szachowy zawrót głowy”.

Spotkanie rozpoczęło się krótką rozgrzewką. Na „szkolnej szachownicy” dzieci zamieniły się w koniki szachowe. Dorośli oraz bardziej zaawansowani młodzi zawodnicy, na czas odszukiwali zadane pola. Zadanie to okazało się wcale nie łatwe, zarówno dla małych, jak i dużych uczestników.

Następnie drużyny o wdzięcznych nazwach: czerwone biedronki, niebieskie motylki, ważki, żabki itp. przystąpiły do rozwiązywania quizu. Tylko jednej drużynie udało się nie popełnić żadnego błędu. W nagrodę Tosia i Wojtek otrzymali breloczki.

Kolejną atrakcją było rozegranie turnieju między parami. Nagrodami, za każdą wygraną partię była naklejka z uśmiechniętą buźką. W przerwach między rozgrywkami można było się posilić i z nową energią powrócić do gry.

Gościem specjalnym spotkania był Pan Jacek Kiciński z UKS Szachowa Dwójka wraz z córkami. Przygotował on dla uczestników kilka ciekawych zagadek i zaintrygował uczestników ciekawostkami szachowymi.

Na zakończenie zawitał do nas św. Mikołaj, który został z wielką radością przyjęty przez dzieci i rodziców i rozdał uczestnikom drobne upominki i dyplomy.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Fundacji Przyjaciele Szkoły w Książenicach