PROJEKT KLASOWY W 3A –„ RODZICE –DZIECIOM” Opublikowano: 18.06.2019, Kategoria: Projekty Autor: Redaktor

PROJEKT KLASOWY W 3A –„ RODZICE –DZIECIOM”

Projekt Rodzice –Dzieciom trwa już trzeci rok i włączyli  się do niego nowi rodzice uczniów, którzy doszli  w tym roku do naszej klasy.

W październiku mama naszej nowej uczennicy Ali, pani Ania Ludwińska przyjechała do nas z Warszawy z uczniami z LXXII Liceum z klasy ratowniczej z szefem ratowników i przeprowadzili dla uczniów naszej klasy i klasy 2A  warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły wejść do karetki i obejrzeć  aparaturę medyczną do ratowania życia.

W październiku tata Maksa, pan Marek Truszkowski, który pracuje na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zorganizował nam wycieczkę na lotnisko. Uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach, byli w hangarze w którym samoloty przechodzą obowiązkowe przeglądy. Potem pojechaliśmy do Pałacu Branickich na Nowym Świecie, na spotkanie ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków, które  zorganizował tata Kuby, pan Michał Socha. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca konserwatora zabytków i rozmawiały o zabytkach Warszawy.

W październiku i listopadzie dwie mamy, które zawsze organizują nam bardzo ciekawe zajęcia plastyczne,  panie Marta Dziedzic i Dominika Kłosek poprowadziły razem 6  godzin zajęć plastycznych. W październiku dzieci wspólnie wykonały dużą postać pięknej pani Jesieni, a w listopadzie wykonywały ozdoby na jarmark świąteczny.

W listopadzie mama naszej Ani, nowej uczennicy, pani Basia Karwowska zaprosiła do nas panią Ewę Bieniak – Haremską, ilustratorkę książek. Na spotkaniu pani Ewa opowiedziała o swojej pracy, czytała fragmenty książki „Złoty ptak” Baśnie perskie do której wykonywała ilustracje, a potem poprowadziła zajęcia plastyczne, na których dzieci zrobiły piękne, kolorowe lampiony.

W lutym mama Olka, naszego nowego kolegi, pani Monika Hryciuk razem z synem opowiedzieli nam ciekawie o kraju, w którym mieszkali klika lat, czyli o Szwajcarii. Przekazali nam wiele ciekawostek o  tym pięknym, alpejskim kraju.

W lutym mieliśmy też bardzo ciekawe zajęcia w ramach prowadzonej w klasie innowacji „ Z ortografią za pan brat”, bo naszym gościem i prowadzącą była polonistka pani Magda Zawiasa, mama Ali, a zajęcia dotyczyły historii powstania „rz” i „ó” i nauki ortografii.

W maju bardzo ciekawe i przydatne zajęcia w formie warsztatów na temat technik zapamiętywania, poprowadził tata Hugona, pan Michał Zaremba. Dzieci przekonały się, że zaprezentowane techniki – łańcuszkowa i lokalizacji naprawdę działają.

Ostatnie zajęcia w ramach projektu Rodzice – Dzieciom to zajęcia plastyczne, które zorganizowały i poprowadziły jak zawsze panie Marta Dziedzic i Dominika Kłosek. Tym razem dzieci wykonywały niespodzianki dla rodziców na zaplanowany Dzień Rodziny.

Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za wspaniałą współpracę przez te 3 lata!!!

Wychowawczyni klasy 3A – Joanna Okrasa