Programowanie w szkole Opublikowano: 19.09.2016, Kategoria: Aktualności, Projekty Autor: Redaktor

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło portal www.programowanie.men.gov.pl, na którym będą zamieszczane aktualne informacje i materiały edukacyjne poświęcone nauce programowania. Nowy portal umożliwia między innymi dzielenie się doświadczeniami oraz materiałami opartymi na wolnej i darmowej licencji. Znajduje się tam również forum dyskusyjne dla nauczycieli biorących udział w pilotażu.

Nasza szkoła zgłosiła chęć udziału w pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej. Program o charakterze innowacji pedagogicznej „Młody Konstruktor, czyli programowanie w Scratch” opracowany przez K. Galla i E. Auguściuk będzie realizowany w klasach czwartych. Pilotaż programowania rozpocznie się 1 września.