Świetlica szkolna czynna w godz. 7.00 – 18.00.

Plan zajęć dnia
7.00 – 8.00 Schodzenie się dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań, gry i układanki stolikowe, rozmowy z dziećmi, zabawy integracyjne.
8.00 – 9.30 Zajęcia programowe – zajęcia prowadzone przez wychowawców, związane z tematami miesiąca (muzyczne, plastyczne, czytelnicze, gry dydaktyczne, zabawy z zastosowaniem dramy, pogadanki, rozmowy, filmy edukacyjne, konkursy, quizy, zabawy ruchowe, gry sportowe w sali gimnastycznej lub na boisku szkolnym).
9.30 – 10.00 Przygotowanie do śniadania, zjedzenie posiłku (drugie śniadanie).
10.00 – 11.30 Zajęcia programowe – rozmowy, zajęcia czytelnicze, zajęcia plastyczno-techniczne, zabawy dydaktyczne, konstrukcyjne, gry planszowe, zabawy relaksujące, zabawy ruchowe.
11.30 – 13.30 Przygotowania do obiadu – mycie rąk, wietrzenie i porządkowanie sali. Obiad. Dzieci, które nie jedzą obiadu proponowane są zajęcia dowolne, gry i zabawy, układanki, gry planszowe, rysowanie, kolorowanie kolorowanek, słuchanie bajek i piosenek z kaset magnetofonowych, zabawy relaksujące, czytanie książek i czasopism dziecięcych, odpoczynek.
13.30 – 16.00 Zajęcia programowe – zabawy integracyjne, zajęcia czytelnicze, zajęcia tematyczne, gry i zabawy ruchowe w sali lub na powietrzu, zajęcia plastyczne, quizy, konkursy, gry dydaktyczne, zabawy konstrukcyjne, zabawy okolicznościowe, programy artystyczne, odrabianie prac domowych, udział uczniów w organizowanych zajęciach dodatkowych.
16.00 – 18.00 Zabawy dowolne uczniów w kącikach zainteresowań, gry i układanki stolikowe, rozmowy indywidualne z dziećmi. Rozchodzenie się dzieci do domów, porządkowanie świetlicy, zabawy na boisku szkolnym, na placu zabaw lub w sali gimnastycznej, praca w ogródku szkolnym.

WYCHOWAWCY ŚWIETLICY SZKOLNEJ proponują następujące zajęcia:

Zapraszamy rodziców uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej, do dobrowolnych wpłat na konto rady rodziców z dopiskiem „świetlica”. Numer konta bankowego: 06 1090 1694 0000 0001 3045 9234

Wpłacone pieniądze zostaną przeznaczone na zakup materiałów papierniczo – biurowych, zabawek i sprzętu sportowego. Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękujemy.