Emilia Strzałkowska

psycholog szkolny
W naszej szkole od: 09.2016

Jestem psychologiem, specjalistą od rozwiązywania problemów szkolnych.

Dysponuję czteroletnim doświadczeniem zdobytym w Fundacji Spełnionych Marzeń, gdzie pracowałam jako terapeuta zajęciowy na dziecięcym oddziale onkologicznym i hematologicznym w Szpitalu Dziecięcym w Warszawie. Jestem w trakcie studiów podyplomowych: ,,Psychodynamicznej Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży”, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Dodatkowo doskonaliłam swój warsztat pracy w superwizjach grupowych. Ukończyłam kurs ,,Dramaterapia w teorii i praktyce, wprowadzenie’’- organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Dramaterapii, we współpracy z Sekcją Naukową Arteterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Warsztat z dramaterapii ,,Praca z mitem, wezwanie do przygody’’.

Obecnie pracuję także jako psycholog szkolny w Liceum Ogólnokształcącym.
Praca z dziećmi i młodzieżą sprawia mi ogromną satysfakcję i wiele przyjemności. Służę radą i wsparciem dla rodziców i nauczycieli. Dołożę wszelkich starań, aby uczniowie mieli zapewnioną profesjonalną pomoc psychologiczną na terenie całej szkoły, a rodzice wsparcie w procesie wychowywania. Gabinet, w którym przyjmuję to miejsce, gdzie uczniowie, a także rodzice w ciepłej, spokojnej atmosferze znajdą zrozumienie, akceptację i uzyskają pomoc w potrzebie.