Elżbieta Głowacka - Jędruszczak

nauczyciel wspomagający, nauczyciel przyrody, wychowawca klasy 4c
W naszej szkole od: 09. 2015

Jestem pedagogiem terapeutą dzieci z dysleksją i zaburzeniami zachowania. Przez wiele lat pracowałam jako nauczyciel przyrody i biologii. Sama zafascynowana naturą pod każdą postacią, odnajdywałam wiele radości w przekazywaniu  wiedzy i pasji uczniom. Z każdym rokiem napotykałam jednak, coraz więcej dzieciaków borykających się z trudnościami w opanowaniu umiejętności szkolnych i odnalezieniu swojego miejsca w grupie rówieśniczej.

Chcąc rozwinąć mój warsztat pracy i znaleźć sposób na pomoc dzieciom z trudnościami w uczeniu się podjęłam studia z zakresu Terapii Pedagogicznej.

Prowadząc pracę dydaktyczną i wychowawczą, staram się uwzględniać  rozwój dziecka we wszystkich obszarach i pokonywać bariery poprzez otwartość na małego człowieka i stosowanie różnorodnych form pracy.

Jestem również trenerem projektów ekologicznych i instruktorem zajęć prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Prywatnie jestem mamą dwóch córek. Wytchnienie znajduję  pracując w ogrodzie i słuchając dobrej muzyki. Szczególnie bliska jest mi muzyka etno i jazz. Dużą radość przynosi mi pasja tworzenia: sutasz, decupage, szydełkowanie, szycie, a także podróże i książki.