Projekt KAN Opublikowano: 26.09.2016, Kategoria: Aktualności, Projekty Autor: Redaktor

Fundacja mBanku rozstrzygnęła III edycję programu grantowego prowadzonego we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. W tym roku nadesłano 880 wniosków z całej Polski. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z programu mPotęga na realizację projektu matematycznego „Kan, czyli książenicka akademia umiejętności z Chopinem w tle„.

KAN jest interdyscyplinarnym projektem łączącym matematykę, muzykę, przyrodę i informatykę, w którym uczeń jest aktywnym twórcą, ze zrozumieniem realizującym zdobyte umiejętności. Wśród warsztatów znajdą się: „Muzykorama, czyli bez muzyki nie ma matematyki” (ćwiczenie działań na ułamkach przy równoczesnym poznawaniu wywodzących się z muzyki zagadnień dotyczących metrum, taktu oraz wartości rytmicznych), „Matematyka w przyrodzie”, „Pogromcy ułamków zwykłych z klockami LEGO”, „Programowanie w Logo” (uczniowie będą rysować za pomocą Logo kształty, wykorzystywać równania matematyczne ukryte w zjawiskach przyrodniczych i dziełach człowieka), „Logika muzyka – programowanie w Scratch” oraz „Karty matematyczne”. Projekt będzie realizowany od września do grudnia 2016 r.