Andrzejki w 3A Opublikowano: 05.12.2018, Kategoria: Aktualności Autor: Redaktor

W dniu 29 listopada zorganizowaliśmy klasowe andrzejki. Kilka dni wcześniej, podzieliliśmy się na 7 grup, których zadaniem było przygotowanie wróżb dla wszystkich. Przynieśliśmy różne smakołyki na wspólny stół oraz płyty z muzyką do tańca. Klasa była fajnie udekorowana. Impreza zaczęła się od tańców. Potem na zmianę były wróżby i tańczyliśmy.  Pierwsza grupa poprowadziła wróżbę „wyścig butów”, a druga  wróżbę „ magiczne karteczki”. Polegała na tym, że na karteczkach za pomocą świeczek były napisane imiona dzieci z  klasy. Dziewczynki losowały kartki z imionami chłopców, a chłopcy z imionami dziewczynek, ale żeby można było odczytać imię,  należało zamalować kartkę ołówkiem. Inne grupy także przygotowały fajne wróżby. Taką wróżbą  były  „kubeczki”, pod którymi  schowane były różne przedmioty, np. moneta, kostka cukru, liść laurowy, samochodzik, a każdy przedmiot coś oznaczał, np. moneta – pieniądze, liść laurowy – sławę, samochodzik – podróż. Kubki były mieszane i dzieci wybierały jeden kubek. Jedna z grup wycięła dwa duże serca z papieru i na jednym były napisane imiona chłopców, a na drugim imiona dziewczynek. Dziewczynki z zamkniętymi oczami nakłuwały serca z imionami chłopców, a chłopcy z imionami dziewczynek. Losowaliśmy też z koszyczków karteczki z wróżbami, rozsypywaliśmy zapałki, które tworzyły jakiś kształt litery i odczytywaliśmy wróżbę, która należała do tej litery. Rzucaliśmy też trzema kostkami do gry, dodawaliśmy liczbę oczek i czytaliśmy wróżbę.

To była fantastyczna impreza klasowa! W świetnych humorach wróciliśmy do domów!!!

Tekst – zespół redakcyjny klasy 3A – Kaja, Helenka, Wojtek pod kierunkiem p. Joanny Okrasa

Zdjęcia- p. Joanna Okrasa